Evet, doğru okudunuz. İstanbul’da tarihi yarım adanın, tarihinin orta yerinde kendinizi şımartmak mümkün. Zaten böyle bir deneyimi de dünyanın başka hiç bir yerinde yaşayamazsınız. O yüzden Navitas Sarnıç Spa ailesine dev bir teşekkürü borç biliriz.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un en özel deneyimlerinden biri için Navitas Sarnıç Spa bize kapılarını açtı. Bize de bu eşsiz deneyimi yazıya dökmek ve görüntülerini video ile size aktararak ilham vermek düştü. Bu yüzden başlamadan önce aşağıdaki bağlantıdan YouTube videomuzu da izlemeyi unutmayın.

https://youtu.be/jV3qEyJsKtY

Navitas Sarnıç Spa Hakkında

Hagia Sophia Mansions Curio Collection by Hilton, tarihi yarımadanın merkezinde, Ayasofya’ya sadece 2 dakika yürüme mesafesinde harika bir konaklama tesisi. Civardaki eski evler restore edilerek yapılmış. Cumbalı, ahşap evlerin bazıları tek bir oda, bazılarının içinde ise birden fazla oda var. Resepsiyon binasından kendi odanıza gitmek için tarihi sokaklarda yürüyebileceğiniz gibi, buggy araçlarını da kullanabilirsiniz. Ayrı ve tek bir bina ile müşterilerine ve kendilerine ayırıcı bir alan yaratmak yerine, sokaklardaki dokuyu hiç bozmadan, etrafını duvarlar ya da peyzajla kapatmadan, tarihi doku ve sokaklar ile bir bütün olarak hizmet vermeleri kalbimizi çaldı. Otel müşterileri, odalarına giderken otelin kendine ait arazisinde değil, diğer turistler ile, yoldan geçen insanlar ile, esnaf ile birlikte yürüyerek odalarına ulaşıyorlar. Bu da çok ciddi şekilde kendinizi yerli biri gibi hissetmenizi sağlıyor.

Bu kompleks içerisinde bir bölüm var ki, tadına doyamadık. Spa kısmı. Spa bölümünün olduğu yer, tarihi bir sarnıç. Meğerse yürüdüğümüz o Arnavut kaldırımlı tarihi sokakların altlarında binlerce sarnıçlar varmış. Oysa biz sadece Yerebatan, Şerefiye gibi turistik olanları biliyoruz.

Hagia Sophia Mansions Curio Collection by Hilton’un binaları arasında kalan sarnıçlardan bir tanesi, spa merkezi haline getirilmiş. Tarihi sarnıcın içerisinde masaj keyfi yapabiliyorsunuz. Üstelik sadece en güzelinden daha bahsetmedik bile.

Spa’nın en güzel kısmı havuz ve jakuzi bölümü. Tarihi dokuya su değmeyecek şekilde özenle havuz ve jakuzi haline getirmişler. Havuzun kurulduğu bölüm, cam parapetler ile sarnıcın duvarlarından ayrılmış. Havuzun içinde kalan taşıyıcı sistem de aynı şekilde. Ayrıca havalandırma sistemi de yine tarihi dokuya suyun verebileceği zararları önleyecek şekilde kurulmuş. Yani kendinizi “tarihe zarar veriyorum” diye suçlamadan, gönül rahatlığı ile keyfini çıkarabilirsiniz.

Navitas Sarnıç Spa’da Neler Var?

Bir spa merkezinde isteyebileceğiniz herseye ek olarak inanılmaz bir tarihi doku var. 1500 yıllık tarihin içinde yüzmenin keyfini kelimelerle anlatmamız imkansız. Bu yüzden herkesin en az 1 kez gitmesini, bu deneyimi yaşamasını tavsiye ediyoruz.

Tarihi doku içindeki spada hamam, sauna, buhar odası, masaj terapi, fitness hizmetleri var. Hamamda kese-köpük gibi şeyler de bulabilirsiniz.

Havuz ve jakuziyi zaten daha ne kadar övebiliriz bilmiyoruz. Bildiğiniz bütün havuz deneyimlerini unutup öyle gelin.

Ayrıca masaj odaları da yine tarihi sarnıcın içinde. Yani alacağınız hizmetlerin bir çoğunu tarihi doku içerisinde alacaksınız. Dünyada gerçekten eşi benzeri olmayan bir deneyim derken ciddiyiz. Buna benzer başka bir spa merkezi henüz yok.

En güzeli ise, bu deneyimi bireysel olarak yaşamak. Yani siz spayı kullanırken, sizinle birlikte başka kimse olmuyor. Beraberinizde aileniz veya arkadaşlarınız yoksa, sadece siz kullanıyorsunuz. Bu bireysellik de ayrıca kalbimizi kazandı.

Spa paketinizi satın aldığınız saatte, havuzda da, hamamda da sadece siz varsınız. Böylece hem bireysel hem de hijyenik bir ortam oluşuyor.

Soyunma Odaları, Buhar Odaları ve Saunalar

Bahsettiğimiz gibi, kullanımlar bireysel. Dolayısıyla soyunma odaları da bireysel hale geliyor. Yani sizin kullanım saatinizde soyunma odanızda da sizden başka kimse olmuyor.

Zaten soyunma odasının kendisi tek başına bir spa merkezi. Çünkü içerisinde buhar odası, duş ve sauna da var. Yani bu alanları da kullanım saatinizde bireysel olarak kullanıyorsunuz. İnsansız hava sahası sevenler için harika bir ortam.

Odanızdaki kilitli dolaplara eşyalarınızı koyup, üstünüzü değiştirdikten sonra odayı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ardından hemen soyunma odalarının bulunduğu binanın karşısındaki sarnıç kısmında spa keyfinizin en eşsiz kısmı, yani havuz hamam ve masaj odaları bölümüne geçiyorsunuz.

Sarnıç Havuz, Jakuzi, Hamam ve Masaj Odaları

Öncelikle lütfen burayı görmeden “imi tarihi dikiyi zikir viriyirsiniz” diye çemkirmeyin. Bu tesise gelene kadar, tarihi dokuya verilmiş olan nice zararları iyice bir düşünün. Ayasofyanın kapılarının kemirildiği bir ülkede yaşıyoruz. O yüzden rica ediyoruz, lütfen bu kadar ince düşünülmüş bir mekanı “tarihi dokuya zarar vermek” ile suçlamayın.

Çünkü sarnıcın duvarlarına bir damla bile su değmiyor. Islak mekanlar tarihi dokuyu koruyacak her türlü önlem alınarak düzenlenmiş. Yazının başında zaten bu konuda epey dil döktük.

Özel camekanlı dinlenme alanından havuza geçiyorsunuz ve işte şimdi dünyanın en eşsiz deneyimini yaşamaya başlıyorsunuz. Bu keyfi Kleopatra yapamadı 😀. O yüzden anın tadını çıkarın.

Havuzun alt kısmında ise masaj odaları ve hamam bölümü mevcut. Seçtiğiniz pakete göre, havuz deneyiminizin ardından hamam ya da masaj keyfi yapabilirsiniz.

Fitness Salonu

Karşılama alanı ve soyunma odalarının üst katında fitness salonu da mevcut. Sporundan asla vazgeçmeyenler için de her şey düşünülmüş.

Bali Masajı Alanları

Tesisin, Gülhane Parkının girişine bakan kısmında, açık alanda Bali masajı için özel alanlar düzenlenmiş. Her anlamda tarihin içindesiniz. İster içeride ister dışarıda olun. Fark etmiyor. Bu alanda gelin hamamı eğlenceleri vb toplu aktiviteler de yapılıyor.

Spa Paketleri ve Fiyatlar

Seçebileceğiniz çeşitli paketler var. Aileniz ya da arkadaşlarınız ile birlikte gelmek isterseniz buna uygun da paketler var. Ayrıca evlilik teklifi, yıldönümü kutlaması gibi çiftlere hitap edecek alternatifler de var.

Bireysel olarak havuz kullanımı + seçeceğiniz hamam ya da masajdan oluşan paketlerin fiyatı 100 Euro’dan başlıyor. Ayrıca bu fiyat içerisine, soyunma odanızda kullanacağınız buhar odası ve sauna da dahil.

Çift veya aile olarak da çok keyifli vakit geçirebileceğinizin garantisini veriyoruz.

Konum ve Ulaşım

Sultanahmet Meydanına yürüyerek sadece 2 dakika mesafede. Eğer araçla gelmek isterseniz, civardaki otoparklara aracınızı bırakıp yürüyerek gelebilirsiniz. Tramvay ile ulaşım için Sultanahmet durağında inmeniz yeterli.

Yol tarifi için bu linke tıklayabilirsiniz. Curio Collection by Hilton resepsiyon binasından buggy araçları ile çok daha hızlı bir şekilde de Navitas Sarnıç Spa’ya ulaşabilirsiniz.

Randevu

Randevu almak için bu linke tıklayabilirsiniz. Seçtiğiniz saatte spadan sadece siz faydalanacağınız için, 15 dakika kadar erken gitmeniz ve hazırlanmanız faydalı olacaktır.

Yanımızda Neler Götürelim?

Sadece mayonuz/bikininiz yeterli. Havlunuzu, terliğinizi unutursanız dert etmeyin. Zaten tesiste size özel temiz bornoz, havlı ve tek kullanımlık terlik temin ediliyor.

Duş için şampuan, duş jeli gibi şeyler de var. Hatta saç kurutma makinesi bile emrinizde. Bu yüzden mayonuz ve kendiniz dışında pek de bir şeye gerek duymayacaksınız.

Bu muhteşem deneyim tesiste bizi misafir ettikleri ve bu eşsiz deneyimimize eşlik ettikleri için Navitas Sarnıç Spa ailesine ve özellikle Orçun Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Navitas Sarnıç Spa ile ilgili tüm sorularınızı bize yorum olarak iletebilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabımız üzerinden DM yoluyla da bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *