VİZESİ EN KOLAY ALINAN ÜLKELER HANGİLERİDİR? İLK KEZ VİZELİ SEYAHAT EDECEKLER İÇİN EN KOLAY VİZE VEREN ÜLKELER

in
Gezi Tüyoları,Vize

Vizesiz seyahat edebileceğiniz bir sürü ülke var, ve çoğu gezgin sadece vizesiz ülkeleri seyahat ediyor. Ama dünya nimetleri sadece vizesiz ülkeler ile sınırlı değil 😄. Peki ilk kez vize almak isteyenlere hangi ülkeleri öneriyoruz? İlk vizeli seyahatiniz için tercih edebileceğiniz en kolay vize veren ülkeleri sizler için listeledik.

Biliyorsunuz vize almak son dönemde epey zorlaştı. Schengen vizesi redlerinin haddi hesabı yok. Özellikle daha önce hiç bir ülkeden vize almamış ya da vizesiz bir yere bile seyahat etmemiş kişiler dikkat çekiyor. Boş pasaport ile vizeye başvuran kişiler maalesef daha çok ret alıyor. Bu yüzden Schengen almadan önce, acaba başka ülkelere vizeli seyahat edip, AB ülkeleri için bir referans oluşturmak mümkün mü?

Evet, elbette mümkün. İlk Schengen ya da ABD vizesi öncesi kolaylıkla size vize verebilecek bir sürü de ülke var. Üstelik de uçakla sadece bir kaç saat mesafedeler.

Aşağıda sizlere ilk kez vizeli seyahatiniz için tercih edebileceğiniz ülkeleri listeledik. Bunların hepsinin vize rehberlerini de teker teker ekleyeceğiz. Yani ailenizin vize danışmanları her konuda olduğu gibi bu konuda da yanınızda 😀. Schengen Vizesi yazılarımızı da okumayı unutmayın.

En Kolay Vize Veren Ülkeler

İlk kez vize alacaklar için en kolay vize veren ülkeler listemize, bizim favorimiz ile başlıyoruz.

İsrail

Hayatımızda aldığımız en kolay vizelerden biriydi. İsrail, gördüğümüz en kolay vize veren ülkelerden bir tanesi. Schengen vizesine baya benzediği için de, ilk kez vize alacaklar için minik bir prova niteliğinde.

İsrail, vizesiz ülkelerde biraz deneyim kazandıktan sonra, rotayı Ortadoğu’ya çevirmek isterseniz gidebileceğiniz en iyi ülke. Yani deneyimli olmayan gezginlerin de rahatlıkla gezebileceği bir ülke. Çünkü inanılmaz derecede sistemli. Her şey saat gibi işliyor. Asla zorlanacağınızı düşünmüyoruz İsrail’de.

İsrail Vizesi İçin Gerekli Belgeler ve İsrail Vizesi Nasıl Alınır? yazılarımıza linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. İsrail Gezi Rehberleri yazılarımıza da göz atmayı unutmayın.

Romanya

En kolay vize veren ülkeler listemizin ikinci sırasına yine favori ülkelerimiz ile devam ediyoruz. Romanya, aslında Schengen vizesi ile gidebileceğiniz bir ülke. Fakat Schengen bölgesine tam olarak dahil olmadığı için, Schengen vizesi veremiyor. Dolayısıyla kendine ait bir vizesi var.

Gerçekten alabileceğiniz en kolay ülke vizelerinden bir tanesi. Bu yüzden ilk Schengen öncesi ısrarla tavsiye ettiğimiz ülkelerden bir tanesi.

Ayrıca ilk Schengen öncesi AB ülkelerine de güzel bir referans olabilecek bir ülke. Bu yüzden tavsiye ediyoruz.

Romanya Gezi Rehberlerimizi okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Bulgaristan

Otobüs, tren uçak ve şahsi araç gibi pek çok seçenek ile gidebileceğiniz fevkalade yakın bir ülke. Hem ulaşım seçeceği fazla, hem de vizesi kolay.

Hırvatistan

Vizesini kolaylıkla alabileceğiniz Avrupa ülkelerinden bir diğeri. Üstelik de denizi, kumu, güneşi ve eğlence hayatı ile de dolu dolu bir ülke.

Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai ve Abu Dhabi gibi zengin ve güzel seçenekleri bu vize ile ziyaret edebileceğiniz harika bir yer. Bizim döviz kurlarımız baz alındığında pahalı seçenekler olsa da, keşfedilecek çok fazla şey var her ikisinde de. Ayrıca ikisi de dünyaya açılan kapılar. Bu iki şehirden, vizesiz Asya ülkelerine çok güzel aktarma seçenekleri var. Bu yüzden hem ilk vizeli seyahat, hem de aktarma noktası olarak değerlendirirseniz, bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

Vizesine online olarak başvuru yapabiliyorsunuz. Bu yüzden vize başvurusu yapmak da oldukça kolay. Kesinlikle değerlendirilmeyi hak eden seçenekler.

Ülke vizeleri ile ilgili tüm sorularınızı yazının altına yorum yazarak bize iletebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımız üzerinden de bize ulaşabilirsiniz.

Tags :

Bulgaristan vizesi, Dubai vizesi, en kolay vize veren ülkeler, hangi ülkeler kolay vize verir, israil vizesi, Romanya vizesi, vize nasıl alınır

Share This Post :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *