AIR ALBANIA UÇUŞ DENEYİMİ- BAGAJ, CHECK-IN, BOARDİNG, UÇAK İÇİ SERVİSLER

Air Albania, Arnavutluk’un bayrak taşıyıcı hava yolu. Şirket ile ilgili künye oluşturduğumuz bir rehberimizi de sizlerle paylaşmıştık. Okumak için bu linke tıklayabilirsiniz. Bu rehberde ise sizinle Air Albania’nın uçuş öncesi ve uçuş sırasındaki tüm süreçlerini paylaşmak istiyoruz. Çünkü pek çok kişinin bu hava yolu şirketi ile ilgili soruları olduğunu fark ettik. Ayrıca bu rehber ile birlikte aşağıda yer alan Youtube videomuzu izlemenizi de mutlaka tavsiye ediyoruz.

Air Albania Check In Süreci

Air Albania ile ilgili bizim en çok dikkatimizi çeken konu check in süreci oldu. Çünkü bu hava yolunun online check in hizmeti yok. Evet yanlış okumadınız. Online check in yapamıyorsunuz bu havayolu ile uçuş öncesi.

Online check in olmaması demek, bu işlemin havalimanında yapılması gerektiği anlamına geliyor. Dolayısıyla sizin havalimanına olması gerekenden erken gitmeniz demek. Neyse ki işlemler hızlı ilerliyor. Yani metrelerce uzayıp giden kuyruklarda saatlerce beklemeniz gerekmeyecek. Tüm işlemler oldukça hızlı ve kolayca hallediliyor.

Air Albania (Kaynak:exyuaviation.com)

Check ,n işlemi ile birlikte bagajlarınızı da teslim edip biniş kartınızı alıyorsunuz. Dolayısıyla bagaj teslim işinizi de check in kontuarında halletmiş olacaksınız. Ekstra hiç bir işlem yapmanız gerekmiyor.

Air Albania Bagaj Prosedürleri

Bagaj konusu bu hava yolu ile ilgili dert edeceğiniz gerçekten en son konu. Çünkü almış olduğunuz biletin sınıfına göre uçak altı bagaj hakkına sahipsiniz. Ve en düşük bagaj hakkı 30 kg’dan başlıyor. Yani fazladan bagaj hakkı satın almanıza gerek kalmıyor. Dolayısıyla paranız cebinizde kalıyor.

Air Albania (Kaynak: jetphotos.com)

Economy Promo ve Economy sınıfı biletleriniz için 30 kg bagaj hakkına sahip olacaksınız. Business sınıfı biletlerde ise 40 kg hakkınız olacak. Tüm havayollarında olduğu gibi bu hava yolunda da eğer ekstra bagaj vermek isterseniz ödeme yapmanız gerekecek.

Air Albania Boarding Süreci

Hiç bir süreçte zorluk çekmediğimiz gibi, bu havayolu ile boarding sürecinde de hiçbir sıkıntı yaşamadık. Yani boarding tam olması gerektiği saatte başladı ve aynı şekilde de bitirildi. Ayrıca herhangi bir rötar durumu da söz konusu olmadı.

Air Albania Uçak İçi Servisler

Air Albania’nın Türk Hava Yolları ile Wet Lease anlaşması olduğunu önceki yazımızada zaten belirtmiştik. Dolayısıyla kabinde Türk Hava Yolları formalı ve Türkçe konuşan ekipler ile karşılaştığınızda şaşırmayın. Wet Lease anlaşması ve diğer konular ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bu linke tıklayarak, inceleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu şirket hala ikram servisini kesmemiş nadir hava yolu şirketlerinden biri. Üstelik bu ikramlar ücretsiz. İkramların kapalı paketler içerisinde geldiğini de ayrıca belirtelim ayrıca.

İkram paketleri içerisinden, 1 adet sandviç, 1 adet tatlı, 1 adet meyve suyu ve 1 adet su çıkıyor. Fakat biz lezzet konusunda maalesef çok yüksek puan veremiyoruz.

Bilet Satın Alımı

Bilet alımı için tek alternatifiniz online kanallar. İster bu linke tıklayarak hava yolunun kendi sitesinden, ister Skyscanner gibi uçak bileti arama motorlarından faydalanabilirsiniz.

Air Albania ile ilgili her türlü sorunuzu bu yazıya yorum olarak yazarak bize iletebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki butondan bize mail atabilir ya da sosyal medya hesaplarımız DM yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Tagged , , ,